תרומת ביצית עם הזכות להורות

תרומת ביצית היא טיפול פוריות איכותי המיועד לנשים שהגוף שלהן לא מסוגל לייצר ביציות להריון. גם כאשר אתם מתחילים הליך פונדקאות קיימת אופציה להשתמש בביציות של תורמת, להפרות אותן ולהחזיר אותן לגוף של האם הפונדקאית. חברת "הזכות להורות" מלווה באופן רציף ואישי תהליכים של תרומת ביציות עבור נשים שמעוניינות להפוך לאימהות ולאורך כל הדרך.

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה ונשמח לתאם עמכם פגישה ולהסביר על התהליך, בטלפון: 077-9969272 או בפגישה אישית ללא עלות:

תרומת ביצית

מהי תרומת ביציות

תרומת ביצית הוא למעשה טיפול פוריות המתאים לנשים שלא מסוגלות לייצר ביצית איכותית בעצמן לצורך היריון. בתהליך זה הביציות נשאבות מתורמת צעירה יחסית לה נתוני התאמה רלוונטיים. הביציות מופרות בתא זרע של בן הזוג ולאחר מספר ימים הביצית המופרית מוחזרת לרחם של האם המיועדת.

ישנם מקרים בהם הסיבה לתרומת הביצית היא כאשר הזוג לא יכול להרות באמצעות הביציות של האישה. הסיבה הנפוצה ביותר לכך היא הגיל של האישה וזהו גם הגורם שקובע אם אישה יכולה ללדת תינוק בריא.

כאשר האישה בת מעל 45 זהו לרוב הגורם הכי משפיע על איכות הביצית ועל תקינות החומר הגנטי בתוך הביצית. מעל גיל 45 האופן הבטוח ביותר להכנס להריון וללדת הוא באמצעות טיפולי פוריות של תרומת ביציות.

יש לקחת בחשבון שלעיתים יש גם סיבות אחרות לחוסר ההצלחה כמו איכות הזרע של בן הזוג, אך היתרון בליווי אישי וצמוד הוא לגלות את כל הסיבות הרלוונטיות ומשם להתקדם להליך הנכון, בבטחה.

למידע נוסף על הליך תרומת ביצית באתר משרד הבריאות >

למי התהליך מתאים?

ברוב המקרים התהליך מיועד לנשים שפונות לצורך תרומת ביצית היות והגוף שלהן לא מסוגל לייצר בכוחות עצמו ביצית איכותית להיריון, ויש לכך מספר סיבות עיקריות:

 • גיל האם המיועדת מעל 45.
 • האם המיועדת עברה או עוברת טיפולים אגרסיביים שפוגעים ביכולת לייצר ביציות איכותיות כמו כריתת שחלות ועוד.
 • טיפולי הפריה כושלים.

למרות הסיבות הללו, הרוב המכריע של הפניה עבור תרומת ביציות הוא גיל האישה. התהליך מתאים עבור נשים המעוניינות להכנס להריון, אך התהליך מתאים גם עבור זוגות שמעוניינים לעבור הליך פונדקאות ולא יכולים לספק ביציות איכותיות לצורך הפרייה.

הליך תרומת ביצית, מה הוא כולל?

הליך תרומת ביצית נעשה בליווי הצוות המקצועי והמיומן של 'הזכות להורות' ומבטיח שקט נפשי, טיפול מקצועי ואחוזי הצלחה גבוהים. וזאת בשל מספר אלמנטים עיקריים:

 • הדמיית ביציות
 • ליווי מלא מתחילת ההליך ועד לסופו על ידי רופא מקצועי ברמה גבוהה
 • תיאום מלא עם המרפאות
 • בחירה של תורמת איכותית בליווי אישי
 • טיפול במרפאות הפוריות המובילות
 • הכנת התורמת לשאיבה של ביציות
 • הפריה עם זרע של בן הזוג
 • קבלת עוברים איכותיים עם סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד
 • טיפול מלא על פי הנהלים ועל פי החוק
 • ליווי אישי במהלך הבדיקות הרפואיות
עובר ביצית

הליך איתור התורמות ובדיקות הסקר שהן עוברות

כאשר אנחנו מתחילים את תהליך איתור התורמות, אנחנו למעשה מנועים מלתת לכם פרטים מזהים על התורמת כי על פי החוק התורמת חייבת להישאר אנונימית. המידע היחיד שאפשר להעניק למבקשים הוא גובה, משקל, גיל, גוון שיער, צבע העיניים, סוג הדם ועוד. אפשר גם שתראו תמונה של התורמת, אך כל מידע אחר אסור.

הגיוס והמיון נעשה באמצעות צוות רפואי ומיומן בגיאורגיה ומתבסס על מחקר של הרקע הסוציואקונומי לצד תחקיר בריאותי מקיף, תולדות, ופרטים משפחתיים מההווה ומהילדות. כמו גם, בדיקות מעבדה מתבצעות ואף בדיקות סקר עבור מחלות מדבקות כמו צהבת זיהומית מסוג B ומסוג C, חשיפה לHIV ואף בדיקות גנטיות.

התורמות עוברות סינון למחלות גנטיות וזאת בהתאם למשרד הבריאות הישראלי, וחשוב שתדעו שגם בן הזוג / הבעל יידרש לפנות לייעוץ גנטי על מנת לבדוק את מידת הסיכון אצלו. במידה ובן הזוג יהיה נשא, תוכלו להזמין את בדיקת הדנ"א של התורמת לשלילת נשאות וזאת בהתאם להמלצות הייעוץ הגנטי.

מטופלות להן אין בן זוג יכולות לרכוש זרע מבנק הזרע, ומתורמים שנבדקו בדיוק למטרה זו. שירות זה כמובן כרוך בתשלום יש לציין, אך חשוב לדעת שזה אפשרי.

גיל התורמות נע לרוב בין גיל 21 לגיל 31 כאשר הממוצא הוא גיל 27. תורמת תוכל לתרום בהתאם להמלצות ולהנחיות רפואיות בגיאורגיה, ועל כן אי אפשר להתחייב למתן תרומה עתידית מאותה תורמת, בפרט כאשר כבר היתה לידה ואם יש רצון לילד נוסף.

מצאתם תורמת ביצית, מה עכשיו?

מהרגע שמצאתם תורמת מתאימה מתחיל ההליך שכולל שני שלבים מהותיים:

הכנת הרחם רפואית

ההליך הרפואי לצורך הכנת הרחם לקליטת ההריון יקבע באמצעות הרופא המטפל בארץ כאשר הרופא ידאג לכוון את הכנת הרחם לזמנים המתאימים להליך התרומה. שיתוף הפעולה מול הרופא מומלץ שיהיה מתואם על סמך ההנחיות וההמלצות שלו.

 

הכנסת הזרע להטסה

הזרע המשמש להפרייה חייב להיות מוקפא על מנת שאפשר יהיה להעבירו בטיסה לחו"ל. מנות זרע בבנק הזרע נאספות על ידי נציגים של החברה, בכפוף ליפוי כוח. ישנם מקרים חריגים בהם זרע טרי ידרש בבית החולים בגיאורגיה, ככל שישנן עלויות הכרוכות בכך במקרה זה ספציפית הן יחולו על המטופלים.

 

החזרת העוברים בארץ מתבצעת ביחידה שהרופא המטפל בוחר. הרופא המטפל גם אחראי על התיק הרפואי ועל כן חשוב לבדוק שכל הבדיקות קיימות וטפסי ההסכמה. אם ישנן בדיקות ספציפיות שאינן קיימות כמו צהבת, HIV ועוד, לא יתאפשר המשך ביצוע ההליך.

 

תרומת ביציות בחו"ל, ובישראל – מה ההבדל?

כאשר אתם מתחילים תהליך תרומת ביצית בישראל עליכם לעבור בירוקרטיה שלרוב גורמת לרוב הזוגות להתייאש באמצע הדרך. ההליך כרוך בתשלום משמעותי, וזמינות מאגר הנשים המוכנות לרוב הוא קטן במיוחד, מה שגורם לזמן המתנה ממושך מדי.

בחו"ל תהליך תרומת ביצית במדינות עמן הזכות להורות עובדת הוא קצר וקל. הבירוקרטיה היא מינימלית, ההורים המיועדים מקבלים את כל המידע הרלוונטי לגבי התורמת שחייבת על פי החוק בחו"ל להיות צעירה ובריאה.

המרפאה בחו"ל מבצעת את כל הבדיקות, התשלום הוא מופחת מהתשלום בארץ והזמינות גבוהה יותר לקבלת תורמות איכויות.

התחלת תהליך תרומת ביצית עם 'הזכות להורות'

מטרת טיפול תרומת ביציות הוא לסייע לנשים ולזוגות במציאת תורמת הביציות המתאים. ישנם יתרונות רבים בתהליך זה החל מנוחות הטיפול, הבטיחות שבו וכמובן הסיכוי הגבוה להרות.

את התהליך מבצעים בעזרת זרע של בן הזוג, הבעל או של תורם זרע ובליווי צמוד ואישי, עם כלל האישורים וההרשאות, כאשר לחברת 'הזכות להורות' צוות הכולל מתאמת תורמות, וייעוץ מקצועי בתהליך בחירת התורמת המתאימה לכם.

יש לנו מסלול במיוחד בשבילכם

הצוות המיומן והמקצועי בחברת 'הזכות להורות' מציע לכם מסלול ייחודי בתנאים איכותיים. במסלול זה המטופלת מקבלת 4 עוברים איכותיים (בלסטוציסטים, במידה והזרע במצב סביר ואין צורך בטיפולים חריגים) שסיכוי ההשתלה שלהם ויצירת הריון באמצעותם הוא גבוה במיוחד.

המרפאות עמן אנחנו עובדים בחו"ל הן מהטובות בתחום, ומנוהלות על ידי רופאים בעלי מומחיות בוגרי השתלמויות וידע מהמוסדות המתקדמים. המרפאות מתמחות בתרומת ביצית ואף עובדות במקביל עם מטופלות רבות מכל רחבי העולם.

ייעוץ אישי לפני הליך תרומת ביצית

אנו מעניקים פגישת ייעוץ ראשונית מלאה ללא שום עלות בה אתם תוכלו להבין כיצד עובד תהליך תרומת ביציות בין אם בתהליך פונדקאות ובין אם לא.

עם חברת 'הזכות להורות' לה ניסיון רב של מעל עשר שנים בתחום טיפולי תרומת ביציות התהליך הוא קל ומהיר יותר. כאשר יש לכם את התמיכה הרפואית המקצועית המלאה, הליווי האישי, והמסגרת התומכת, אין שום סיבה שלא תצליחו להגשים את החלום להיות הורים.

צרו קשר כבר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית ללא שום התחייבות וללא עלות.

דימה מהזכות להורות

ניסיוננו עתיר השנים, היכרותנו המעמיקה עם הנפשות הפועלות והמוסדות המעורבים בתהליך תרומת הביצית, מהווים נדבך חשוב לביטחון ולשקט הנפשי שתזכו לו.

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה ונשמח לתאם עמכם פגישה ולהסביר על התהליך

ניתן ליצור קשר עם דימה בטלפון: 
077-9969272

או להשאיר פניה ואנו נחזור אליכם >>

לייעוץ ראשוני ללא עלות - חייגו: 077-996-9272 - או השאירו פרטים: