פונדקאות ברחבי העולם

לפעמים כדאי להתרחק כדי לחזור עם אהבה חדשה

החוק שחל על תחום הפונדקאות משתנה ממדינה למדינה. ניתן לומר שבהשוואה למדינות אחרות ברחבי העולם ישראל מקשה על התהליך ודורשת עמידה בקריטריונים רבים שחלים על בני הזוג שמעוניינים בשירות ועל הפונדקאית שמספקת את השירות.

לפי החוק בישראל צריכים בני הזוג שחייבים להיות נשואים להיות בני אותה הדת של האם הפונדקאית. כמו כן, צריכה הפונדקאית להיות בת 22-38, לאחר לידה אחת עד שלוש כאשר בריאותה תקינה ואין בעברה סיבוכים רפואיים. לפי החוק לא יכולים זוגות חד מיניים להיעזר בפונדקאית. יש לציין כי אלו הם רק חלק מהפרמטרים הדרושים כדי לקבל את השירות.

מכיוון שקשה מאוד לבצע את התהליך בארץ מחליטים ישראלים רבים ביניהם: בני זוג מבוגרים מהגיל שקבע החוק, זוגות חד מיניים, גברים, נשים, אנשים שמתקשים לשלם עבור התהליך בישראל ואנשים שלא מצליחים למצוא פונדקאית לעבור את התהליך במדינות אחרות.

לעבור את תהליך הפונדקאות מעבר לים

כפי שציינו בתחילת המאמר – הליך הפונדקאות משתנה ממדינה למדינה. לפני מספר שנים בוצעו תהליכי פונדקאות רבים בנפאל ובהודו, הסיבות לכך היו: הזמינות של הפונדקאיות והמחירים הנמוכים באופן יחסי. כיום, לא יכולים אזרחי מדינות אחרות לעבור את התהליך במדינות המזרח הרחוק ובחלקן הפונדקאות כבר אינה חוקית.

 הנושא עלה לכותרות בשנת 2015 כאשר חלה רעידת האדמה בנפאל. אז, התיר היועץ המשפטי ל-20 פונדקאיות של זוגות ישראלים להגיע לישראל. הביקורת הקשה כינתה את הפונדקאות בנפאל כ"סחר בבני אדם".

אחת המדינות המתקדמות מבחינת חוק הפונדקאות היא אוקראינה, במדינה זו ניתן לבצע את התהליך בצורה מהירה, במחירים נוחים יותר ועם הרבה פחות בירוקרטיה מאשר במדינת ישראל.

צוות "הזכות להורות" – כי גם לכם מגיע להיות הורים

אחת הדרכים להיעזר בשירותי פונדקאות באוקראינה היא לפנות אל צוות "הזכות להורות" שכולל בין היתר: רופאים, אנשי חינוך ועורך דין ישראלי שמתמחה בתיקי משפחה.

בעלי המקצוע המנוסים מלווים את בני הזוג לאורך כל התהליך ומקפידים לבצע את העבודה באופן מסודר – לפי שלבים ברורים, תוך מתן הדרכה והסברים מקיפים ובשקיפות מלאה כך שבכל חודש מקבלים בני הזוג דיווח בנוגע להתקדמות של ההיריון. לאחר שהתינוק נולד מנפיקה עבורו הקונסוליה הישראלית באוקראינה דרכון ישראלי ואישור לכניסה לישראל.

לקבלת מידע על התהליך אתם מוזמנים לפנות אל הזכות להורות, נשמח לעזור! פגישת ההיכרות והייעוץ אינה בתשלום.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השאירו פרטים ונשמח לענות על כל שאלה

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.