פונדקאות בחו"ל

פונדקאות היא מצב בו אישה נושאת ברחמה עובר כדי למסור אותו, לאחר הלידה, להורים המיועדים. מבחינה מעשית זוהי אחת התקוות הגדולות ביותר של מי שאינו יכול להביא בכוחות עצמו ילד לאוויר העולם. גם בישראל ניתן לעבור הליכי פונדקאות, אבל הבעיה היא שהם ממש לא פשוטים ומעמידים תנאים שלעיתים קשה לעמוד בהם. פונדקאות בחו"ל הופכת במצב הזה לאפשרות לגיטימית. ואיך אוקראינה קשורה לכל זה?

היתרונות של פונדקאות בחו"ל

פונדקאות בחו"ל נשקלת עקב מגוון סיבות, כשלא פעם מדובר באופציה היחידה הקיימת למעשה. בישראל יכולים לעבור הליך פונדקאות אך ורק זוגות נשואים והטרוסקסואליים, וגם זאת לא בכל מצב: חובה שהם יגורו ביחד ויקיימו הסכם חיים משותף. כבר מכאן אפשר להבין מדוע זוגות הומוסקסואליים, כאלה שאינם נשואים אבל חיים יחדיו וכן ואוכלוסיות נוספות יוצאים מהמשוואה.

התקנות בישראל קובעות שפונדקאות אינה יכולה להיות מתוך בחירה. דרישות חובה הן שהאישה שמבקשת להיעזר באם פונדקאית אינה יכולה להחזיק ברחמה עובר עד תום ההריון, או לחלופין סובלת ממחלה שבמצבים של הריון עלולה להחמיר. בנוסף לכך הגיל משחק בישראל תפקיד. פונדקאות בישראל אפשרי רק כאשר הגיל המקסימלי של האישה הוא 54 ושל הגבר 58.

היתרונות של חו"ל (ואוקראינה בפרט)

כאשר בוחרים או חייבים לבצע את הליך הפונדקאות מעבר לגבולות ישראל, צריך לשקול מהו היעד האופטימלי לעשות זאת. אחת הבחירות המקובלות בשנים האחרונות היא אוקראינה, בה יש קודם כל מאגר גדול של פונדקאיות שגם עברו בדיקות קפדניות לבחינת ההתאמה שלהן (בתחומי בריאות, גניקולוגיה וכדומה). הפונדקאיות הינן צעירות ובעלות ילד אחד ומעלה.

יתרון נוסף הוא שהליך פונדקאות באוקראינה נחשב לקצר באופן יחסי. ההיצע הרחב של פונדקאיות פוטנציאליות מקטין את זמן ההמתנה, שנמשך לרוב מספר חודשים (להבדיל מישראל בה יש צורך להמתין פעמים רבות שנה ויותר). בהמשך לכך באוקראינה אין קשר גנטי של האם הפונדקאית לתינוק, כך שעם היוולדו הוא אך ורק ההורים המיועדים, שהזמינו את הליך הפונדקאיות, יירשמו כהורים מן המניין של הילד. אוקראינה מעמידה עבור ההורים את האופציה להחליט האם הם יבואו בקשר עם האם הפונדקאית.

עלות פונדקאות באוקראינה

השיקול הכלכלי צריך להילקח בחשבון על רקע הפוטנציאל היקר של הליכי פונדקאות בישראל ובמקומות אחרים בעולם. באוקראינה העלויות שלו הן בהחלט סבירות, פועל יוצא ההתבססות על מרפאות פרטיות הנחשבות לזולות יותר במדינה. בנוסף לכך ניתן לבצע החלפה של פונדקאית ללא תוספת תשלום אם התהליך לא הצליח מסיבה כלשהי.

יש בישראל חברות המלוות את ההורים המיועדים משך כל התהליך, מה שהופך את החיים לפשוטים אפילו יותר.

השאירו פרטים ונשמח לענות על כל שאלה

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
[gravityform id=8 title=false description=false ajax=false tabindex=1449]