6 טיפים קצרים וקולעים לבחירת אם פונדקאית

זוגות רבים אינם מצליחים להיכנס להריון בצורה טבעית או על ידי טיפולי פוריות ומוצאים את עצמם תוהים מה הלאה. אין ספק שכל זוג רוצה להגשים את חלום ההורות שלו בכל מחיר. הליך פונדקאות מהווה כיום אופציה טובה מאוד עבור לא מעט זוגות שלא מצליחים להיכנס להריון. את ההליך ניתן לעבור בישראל או בחו"ל, כאשר ישנם מגוון יתרונות דווקא בחו"ל.

אחד השלבים החשובים בפונדקאות הוא כמובן מציאת אם פונדקאית שתתאים לזוג ובכלל, לתהליך כולו.

אם פונדקאית בהריון

אם פונדקאית – מה זה בכלל אומר?

אם פונדקאית מהווה חלק חשוב ביותר בהליך פונדקאות. היא בעצם אישה שנבדקה מבחינה פיזית ונפשית, עמדה בכל התנאים הרלוונטיים בכדי להיות פונדקאית ונמצאה כשירה. תפקידה הוא לשאת ברחמה את העובר של בני הזוג שהופרה מהזרע והביצית שלהם, למשך כל תקופת ההיריון ועד ללידתו. לאחר הלידה היא תמסור אותו להוריו הביולוגיים.

 

אז, כיצד עושים בחירה נכונה?

אין ספק שלאם הפונדקאית יש תפקיד חשוב ועל כן, יש לבחור אותה בקפידה. הנה כמה טיפים שיסייעו לכם בבחירת האם הפונדקאית הרלוונטית לתהליך שלכם:

  1. פונדקאית צריכה לעבור הערכה רפואית ופסיכולוגית על מנת להימצא כשירה לתהליך. חשוב מאוד לוודא שהיא עברה בהצלחה את ההערכה, שהיא מבינה את האחראיות והאתגרים שבתהליך, שהיא יודעת עם מה עליה להתמודד כאם פונדקאית ושהיא מוכיחה אמינות, אחראיות ומחויבות לשאת את ההיריון בצורה בטוחה וטובה עד להשלמתו.
  2. כדאי מאוד לוודא שהמשפחה של הפונדקאית תומכת בה. אין ספק שפונדקאית שיש לה מערך תמיכה משפחתי היא חזקה יותר מפונדקאית שבוחרת לעבור את ההליך הזה לבדה, ללא תמיכת המשפחה שלה.
  3. חשוב לבדוק האם יש לפונדקאית רקע של עבר פלילי.
  4. כדאי לבדוק את המצב המשפחתי של הפונדקאית. ישנם מקומות שבהם הפונדקאית נדרשת להיות רווקה וישנם מקומות שבהם הפונדקאית יכולה להיות גרושה או נשואה.
  5. לא מעט הורים רוצים פונדקאית צעירה, אך חשוב מאוד לזכור כי לא תמיד פונדקאית צעירה היא דווקא המתאימה ביותר להליך. חשוב לבחור בפונדקאית לא צעירה מדי ולא מבוגרת מדי. פונדקאית בתחילת שנות ה22 עד ה37 שלה תהיה יציבה יותר, אחראית ורגועה.
  6. כדאי לוודא שהפונדקאית עברה הערכה רפואית הכוללת בדיקות של וירוסים שונים, מחלות המועברות במגע מיני, בדיקת אולטרסאונד שרלוונטיות בכדי לוודא כי רירית הרחם שלה טובה והיא מסוגלת לשאת תינוק בריא לאורך זמן ועוד.

 

כאשר ישנה חברה מלווה לתהליך הפונדקאית בחו"ל, ברוב המקרים החברה לוקחת את האחריות לבדוק את איכות האם הפונדקאית ולבצע וועדת קבלה למתאימות, כך שהחשש והאחריות יורדים מהזוג.

השאירו פרטים ונשמח לענות על כל שאלה

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.