שאלות נפוצות על הליך הפונדקאות בחו"ל

שני היתרונות המרכזיים הם: אתם זוכים לקבל את ילדכם הישר מיום היוולדו. ילדכם נושא את המטען הגנטי שלכם או לפחות של אחד מכם.

היתרון המרכזי הוא זמן המתנה קצר (בערך חודש) עד להתאמת פונדקאית לדרישות ההורים המיועדים. בנוסף, עלות התהליך זולה יותר מאשר פונדקאות בארץ ובמקום אחר בעולם.
עיקרם של השירותים הינם לוגיסטיים ומשפטיים. לרבות ליווי ההורים המיועדים בחוזים עם הפונדקאית והמרפאה בחו"ל, תוך שמירה על האינטרסים של ההורים המיועדים, תאום הפעולות הנדרשות מול מרפאות הפריון שלנו, דיווח בזמן אמת אודות מצבה הרפואי של הפונדקאית שלכם וכל פעולה הנדרשת לצורך השלמת ההליך לשביעות רצונכם. אנו משתמשים בניסיון ובידע שצברנו, בייצוג הורים מיועדים, מול כל הגורמים הרלוונטים המעורבים בהליך, על מנת לוודא שההליך מתנהל על פי כל ההסכמות בין הצדדים.
את הטיפולים להשגת הריון ניתן להתחיל תוך חודש בערך מהחתימה על הסכם ליווי התהליך על ידי חברתינו. האם ניתן להיות בקשר עם הפונדקאית בחו"ל במהלך ההיריון? מידת הקשר תלויה בעיקר בהורים המיועדים. ישנם הורים מיועדים המעדיפים שלא להיקשר לפונדקאית ולפיכך אינם מעוניינים להיות עימה בקשר וישנם כאלו המבקשים לחוות עם הפונדקאית את חווית ההיריון ובוחרים להיות מעורבים מאוד.
בהתאם לחקיקה באוקראינה, ההורים של הילד שנולד באמצעות פונדקאית, הם ההורים הגנטיים (הביולוגיים) שהשתתפו בהליך הפונדקאות. כך, אפילו אם יש קשר גנטי רק להורה אחד מההורים המיועדים (למשל: קשר גנטי לאבא שסיפק זרע בעוד שהביצית התקבלה מתורמת, או קשר גנטי לאמא שתרמה ביצית בעוד שהזרע התקבל מתורם), בן הזוג השני מקבל אוטומטית הכרה וזכויות הוריות. השמות של ההורים הביולוגיים נרשמים בתעודת הלידה של הילד במהלך הרישום במשרד למרשם אוכלוסין ואין בשום מקום אזכור לכך שהילד נולד בתהליך פונדקאות. לפונדקאית אין כל זכויות הורות על הילד והיא לא מורשית להחזיק בו. הוראות אלה קבועות בקוד המשפחתי והאזרחי של אוקראינה וכן בהוראות חוק אחרות.
אישה בריאה נפשית ופיסית, בעלת ילד אחד לפחות, בת 18-35. למצבה האישי של האם הפונדקאית בחו"ל אין משמעות. אם היא נשואה, עו"ד מטעמנו יחתימו גם את בעלה על הצהרת ויתור זכויות בילוד. כמו כן, עליה להיות ללא עבר פלילי ובעלת רצון עז לסייע למשפחות ללא ילדים.
עבור תרומת ביצית , יכולה להתאים כל אישה בריאה, בטווח הגילאים 20-32, בעלת ילדים בריאים, ללא תכונות אורגניות הניכרות לעין וללא הרגלים התמכרותכם (עישון, אלכוהול, סמים ותרופות) וללא מחלות גנטיות.
הביצית שייכת לאם המיועדת, במידה ולא יהיו לה ביציות יופנו בני הזוג לתהליך תרומת ביציות, התרומה תהיה אנונימית. בשום מקרה לא תילקח ביצית מהפונדקאית.
פונדקאות באוקראינה הינה חוקית לכל דבר ועניין. התנאים והדרישות לתכנית מסוג זה קבועים במספר הוראות חוק, כגון: הקוד המשפחתי והאזרחי של אוקראינה, חוק עקרונות הבריאות של אוקראינה, הוראת משרד הבריאות מספר 771, וכן הוראות וצווים נוספים. כל הוראות החוק הללו לא אוסרות השתתפות של תושבים זרים בהליכים אלו, כך שהנכם חופשיים לממש את הזכות להורות באוקראינה. לחוק האוקראיני לחצו כאן
על ההורים המיועדים לטוס לחו"ל על מנת לתת את החומר הגנטי למרפאה באוקראינה וכן לחתום על ההסכמים הרלוונטיים ולהכיר באופן אישי את הרופאים, המרפאה ועורכי הדין שיפעלו למענם במהלך ההיריון ולאחריו.
אנו נמצאים עם המרפאה בקשר יומיומי ומעדכנים מיד אודות כל התפתחות.
יש הליך סטנדרטי של רישום ילד שרק נולד. פונדקאית ממלאה הצהרה המאושרת על ידי נוטריון בה היא מצהירה על הסכמתה לכך שההורים המיועדים (הביולוגיים) יירשמו כהורים החוקיים של הילד. עם הצהרה זו ולאחר קבלת יתר המסמכים הדרושים, עורכי הדין הפועלים בשיתוף פעולה עם החברה, יכולים בקלות ובמהירות להוציא תעודת לידה, שבה ההורים המיועדים יהיו רשומים כהורים.
ההליכים מתחילים בדרך כלל לאחר 3-4 חודשי הריון. עורך הדין מטעם החברה, המייצג את ההורים המיועדים בישראל פונה בשם ההורים לבית המשפט לענייני משפחה בישראל ומתחיל בהליך משפטי, שסיומו יהיה בסמוך לאחר הלידה בחו"ל, מול השגרירות הישראלית.

משרדנו מיוצג בחו"ל ובישראל ע"י עו"ד המתמחים בתחום האשרות ודיני משפחה ויעשו הכול על מנת להבטיח פיתרון לכל בעיה משפטית המתעוררת במהלך ההליך.

המשפחה משלמת את כל התשלומים דרך המרפאה המטפלת בלבד ולא ישירות לפונדקאית. חלוקת התשלומים הינה בהתאם להתקדמות ההיריון.
רישום תעודת לידה אורך עד 5 ימים. החברה שלנו מסייעת לאשר זכויות הוריות במולדת.
זה תלוי בקונסוליה הספציפית, אבל זה יכול להתארך עד שלושה שבועות, הכוללים הוצאת כל הניירת וההליכים הבירוקרטים.
הפונדקאית עוברת בדיקות גניקולוגיות ואבחון התאמה נפשי לצורך בדיקת כשירותה להריון. עם זאת, אין צורך שתעבור בדיקות גנטיות מאחר והילד אינו קשור גנטית לפונדקאית. הגנים הינם של ההורים המיועדים ו/או של תורם זרע או תורמת ביצית ועליהם לעבור בדיקות גנטיות.
במסגרת מסלול VIP שאנו מציעים, אפשר לעבור כמה טיפולים שתצטרכו עד השגת ההיריון, כולל תרומת ביצית ו/או תרומת זרע. בנוסף, זכותכם, כהורים המיועדים, להחליף פונדקאית כבר לאחר מחזור אחד.
למשרדנו אנשי קשר קבועים בחו"ל, המפקחים על התנהגות הפונדקאית במהלך ההיריון ומוודאים כי היא שומרת על ההיריון ומקפידה על הוראות הרופא המטפל.
הסוכנות עימה אנו עובדים בחו"ל ומרפאת הפריון, מדווחות לנו על כל הגעה של הפונדקאית למרפאה ונמצאת עימה בקשר יומיומי. בנוסף, קיים דו"ח רפואי מסודר של המרפאה כל חודש במהלך ההיריון, העומד לרשות ההורים המיועדים.

להורים המיועדים סיכוי גבוה להרות ילד בריא, גם אם אחד מהם חולה במחלה קשה. עם זאת, יש לעיין בגיליון הרפואי הכולל של כל אחד מבני הזוג.

דימה מהזכות להורות

ניסיוננו עתיר השנים באימוץ ילדים מאוקראינה, הכרותינו המעמיקה עם הנפשות הפועלות והמוסדות המעורבים בתהליך הפונדקאות באוקראינה מהווים נדבך חשוב לביטחון ולשקט הנפשי שתזכו לו.

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה ונשמח לתאם עמכם פגישה ולהסביר על התהליך

ניתן ליצור קשר עם דימה בטלפון: 
077-9969272

או להשאיר פניה ואנו נחזור אליכם >>

השאירו פרטים ונשמח לענות על כל שאלה

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.